Albania“Rruga e Arbrit drejt fundit” Rama për fushatë në Dibër: Mandati i tretë për rritjen ekonomike

Ndryshe nga fushat e tjera elektorale, Edi Rama drejt Matit shkoi përmes rrugës së re të Arbërit duke përcjellë edhe një video mesazh nga brenda tunelit numër 3 tashmë i përfunduar. Të rinjve të Burrelit përmes batutave u shpjegoi rëndësinë
24 ore lajme

“Rruga e Arbrit drejt fundit” Rama për fushatë në Dibër: Mandati i tretë për rritjen ekonomike

Ndryshe nga fushat e tjera elektorale, Edi Rama drejt Matit shkoi përmes rrugës së re të Arbërit duke përcjellë edhe një video mesazh nga brenda tunelit numër 3 tashmë i përfunduar. Të rinjve të Burrelit përmes batutave u shpjegoi rëndësinë e kësaj rruge bërë realitet vetëm nga qeveria socialiste.  “Rruga e Arbrit jo një rrugë ...

Rama: BE është destinacion i patjetërsueshëm i PS-së. Ja çfarë premton në fushën e bujqësisë

Kryeministri Edi Rama, nga Prrenjasi, ku është vendosur sot në kuadër të fushatës elektorale, ka sulmuar sërish kampin opozitar. Referuar deklaratave të opozitarëve, të cilët thonë se do të punojnë për të hapur rrugën e Shqipërisë drejtë B
24 ore lajme

Rama: BE është destinacion i patjetërsueshëm i PS-së. Ja çfarë premton në fushën e bujqësisë

Kryeministri Edi Rama, nga Prrenjasi, ku është vendosur sot në kuadër të fushatës elektorale, ka sulmuar sërish kampin opozitar. Referuar deklaratave të opozitarëve, të cilët thonë se do të punojnë për të hapur rrugën e Shqipërisë drejtë BE-së, Rama tha se ai është destinacion i patjetërsueshëm i PS-së. Po ashtu Rama shtoi se në mandatin ...

Kurti, kritika të ashpra për ndërhyrje në zgjedhjet e Shqipërisë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku e kritikoi ashpër kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe deputetë të tjerë të lëvizjes Vetëvendosje për pjesëmarrjen në fushatën zgjedhore në Shqipëri. Në një postim në rrjetet so
24 ore lajme

Kurti, kritika të ashpra për ndërhyrje në zgjedhjet e Shqipërisë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku e kritikoi ashpër kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe deputetë të tjerë të lëvizjes Vetëvendosje për pjesëmarrjen në fushatën zgjedhore në Shqipëri. Në një postim në rrjetet sociale, Abdixhiku shprehej se qeveria i ka braktisur njerëzit e vet. “Mazhoranca që zgjodhi ky vend ka preferuar të kthehet ...

Rama thirrje emigrantëve shqiptarë për t’u kthyer në Shqipëri: Grant 5 mijë euro për ata që investojnë në agro-turizëm

Nga Belshi kryeministri Edi Rama iu ka bërë thirrje emigrantëve shqiptarë, që të kthehen në vendin e tyre për të investuar. Gjatë fjalës së tij lideri i PS-së tha se në mandatit e tretë, qeveria do t’i japë 5 mijë euro grant çdo emigranti
24 ore lajme

Rama thirrje emigrantëve shqiptarë për t’u kthyer në Shqipëri: Grant 5 mijë euro për ata që investojnë në agro-turizëm

Nga Belshi kryeministri Edi Rama iu ka bërë thirrje emigrantëve shqiptarë, që të kthehen në vendin e tyre për të investuar. Gjatë fjalës së tij lideri i PS-së tha se në mandatit e tretë, qeveria do t’i japë 5 mijë euro grant çdo emigranti që vjen e ndërton shtëpinë e babait apo të gjyshit, për ...

“Gjest historik”/ Eshtrat e Shën Joan Vladimirit kthehen në manastir, ndodheshin në fondin muzeor

Eshtrat e Shën Joan Vladimirit janë kthyer ditën e sotme në manastirin e Elbasanit, ku ishte i pranishëm dhe kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Kulturës Elva Margariti për të ndjekur nga afër ceremoninë. Kryeministri ka bërë publike pamjet duk
24 ore lajme

“Gjest historik”/ Eshtrat e Shën Joan Vladimirit kthehen në manastir, ndodheshin në fondin muzeor

Eshtrat e Shën Joan Vladimirit janë kthyer ditën e sotme në manastirin e Elbasanit, ku ishte i pranishëm dhe kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Kulturës Elva Margariti për të ndjekur nga afër ceremoninë. Kryeministri ka bërë publike pamjet duke e cilësuar si “një çast emocionues” në jetën e komunitetit ortodoks të Elbasanit dhe krejt ...

Yuri Kim viziton ambjentet e RTSH-së/ Takim me drejtorin e përgjithshëm

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim ditën e sotme ka zhvilluar një vizitë në ambjentet e Radio Televizionit Shqiptar. Ajo u prit nga drejtuesi i përgjithshëm i këtij televizioni Thoma Gëllçi,  ku zhvilluan edhe një takim. Pa
24 ore lajme

Yuri Kim viziton ambjentet e RTSH-së/ Takim me drejtorin e përgjithshëm

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim ditën e sotme ka zhvilluar një vizitë në ambjentet e Radio Televizionit Shqiptar. Ajo u prit nga drejtuesi i përgjithshëm i këtij televizioni Thoma Gëllçi,  ku zhvilluan edhe një takim. Pas njohjes së ambjenteve dhe pas prezantimit të historikut  të RTSH-së, Gëllçi ka vënë theksin tek ...

Të hyftë vetja në qejf!

Shkodranėt kur duan tė mallkojnė njė njeri qė u ka rėnė shumė nė qafė pa tė drejtė, i thonė ” Tė hyftė vedja nė qejf!” Shkrimtari Rus Gribojedov njė vepėr tė tij gjithashtu e ka titulluar:” I mjeri pėr mend.” Kėto
24 ore lajme

Të hyftë vetja në qejf!

Shkodranėt kur duan tė mallkojnė njė njeri qė u ka rėnė shumė nė qafė pa tė drejtė, i thonė ” Tė hyftė vedja nė qejf!” Shkrimtari Rus Gribojedov njė vepėr tė tij gjithashtu e ka titulluar:” I mjeri pėr mend.” Kėto sentenca m’u kujtuan kur u njoha me sagėn e grevės ose konfliktit tė kontrollorėve ...

Pas bllokimit të fluturimeve/ Në orën 9:00 Aeroporti i Rinasit i rikthehet normalitetit

Në orën 9:00 Aeroporti i Rinasit i eshte rikthyer normalitetit, pas krizës së krijuar nga bllokimi i fluturimeve për shakak të revoltës së punonjësve të “AlbControl”. Lajmin e rikthimit në normalitet e ka dhënë orët e para të mëngjesit t
24 ore lajme

Pas bllokimit të fluturimeve/ Në orën 9:00 Aeroporti i Rinasit i rikthehet normalitetit

Në orën 9:00 Aeroporti i Rinasit i eshte rikthyer normalitetit, pas krizës së krijuar nga bllokimi i fluturimeve për shakak të revoltës së punonjësve të “AlbControl”. Lajmin e rikthimit në normalitet e ka dhënë orët e para të mëngjesit të sotëm ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ku ka informuar për rinisjen e fluturimeve ...

PS, 48.4%, opozita 39.3%/ Sondazhi i tretë IPSOS-Top Channel për zgjedhjet e 25 prillit

Në emisionin “Open” u publikuan këtë të enjte gjetjet e sondazhit të tretë të realizuar nga IPSOS dhe Top Channel. Nga data 29 deri më 31 mars, janë intervistuar 1513 votues në 12 qarqet e Shqipërisë. 90% e intervistave janë bërë përmes te
24 ore lajme

PS, 48.4%, opozita 39.3%/ Sondazhi i tretë IPSOS-Top Channel për zgjedhjet e 25 prillit

Në emisionin “Open” u publikuan këtë të enjte gjetjet e sondazhit të tretë të realizuar nga IPSOS dhe Top Channel. Nga data 29 deri më 31 mars, janë intervistuar 1513 votues në 12 qarqet e Shqipërisë. 90% e intervistave janë bërë përmes telefonit dhe 10% përmes panelit online të IPSOS. Ndërsa marzhi i gabimit është ...

Zhbllokohet Rinasi! Balluku: Sot vetëm fluturimet esenciale, në 15:00 vijnë vaksinat! Nga nesër edhe ato komerciale!

Ministrja Belinda Balluku bëri me dije nga Rinasi pak më parë se situata e fluturimeve tashmë është e zhbllokuar. Nga sot zhbllokohen fluturimet esenciale, ndërsa nga nesër edhe ato komerciale, tha ministrja. Balluku: Nisin fluturimet esenciale: shë
24 ore lajme

Zhbllokohet Rinasi! Balluku: Sot vetëm fluturimet esenciale, në 15:00 vijnë vaksinat! Nga nesër edhe ato komerciale!

Ministrja Belinda Balluku bëri me dije nga Rinasi pak më parë se situata e fluturimeve tashmë është e zhbllokuar. Nga sot zhbllokohen fluturimet esenciale, ndërsa nga nesër edhe ato komerciale, tha ministrja. Balluku: Nisin fluturimet esenciale: shëndetësore, diplomatike, ushtarake, qeveritare, humanitare. Në orën 3 pasdite vijnë vaksinat e vonuara , me një përpjekje të madhe . ...

“Kam një lajm të keq për ty”/ Rama-Metës: Plani yt dhe i Saliut dështoi! Sot vijnë vaksinat, nesër rinisin fluturimet

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje presidentit Ilir Meta i cili më herët i kërkoi KLSH që të kryejë një auditim të AlbControl. Rama thotë se ka një lajm të keq për të fakti që vaksinat vijnë sot dhe nga nesër fluturimet fillojnë nor
24 ore lajme

“Kam një lajm të keq për ty”/ Rama-Metës: Plani yt dhe i Saliut dështoi! Sot vijnë vaksinat, nesër rinisin fluturimet

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje presidentit Ilir Meta i cili më herët i kërkoi KLSH që të kryejë një auditim të AlbControl. Rama thotë se ka një lajm të keq për të fakti që vaksinat vijnë sot dhe nga nesër fluturimet fillojnë normalisht. “Dokrrat me reflektime e auditime, vazhdoji me Leshkon dhe Leskon ...

Risinin fluturimet në Rinas/ Balluku zgjidh situatën: Fluturimet civile nisin nesër në mëngjes

24 orë pas bllokimit të fluturimeve në aeroportin Nënë Tereza, si pasojë e një greve të kontrollorëve ajror, nga pista e këtij aeroporti doli ministria Belinda Balluku e cila dha lajmin e rinisjes së fluturimeve. Pak minuta pas këtij prononcimi t
24 ore lajme

Risinin fluturimet në Rinas/ Balluku zgjidh situatën: Fluturimet civile nisin nesër në mëngjes

24 orë pas bllokimit të fluturimeve në aeroportin Nënë Tereza, si pasojë e një greve të kontrollorëve ajror, nga pista e këtij aeroporti doli ministria Belinda Balluku e cila dha lajmin e rinisjes së fluturimeve. Pak minuta pas këtij prononcimi të ministres Balluku në Rinas u ul një avion qeveritar turk që solli në Tiranë ...

Rama-kontrollorëve: Ndahuni nga ata që ju futën në lojë të çmendur me zjarrin! Kush nuk kthehet në punë nuk do gjejë më vend në Albcontrol

Kryeministri Edi Rama i ka bërë apel kontrollorëve të Rinasit që të rikthehen sot në punë dhe kushdo që nuk e bën, nuk do gjejë më vend në Albcontrol. Me anë të një postimi në Twitter, Rama thekson se duhet të “ndahen nga ata që ju futë
24 ore lajme

Rama-kontrollorëve: Ndahuni nga ata që ju futën në lojë të çmendur me zjarrin! Kush nuk kthehet në punë nuk do gjejë më vend në Albcontrol

Kryeministri Edi Rama i ka bërë apel kontrollorëve të Rinasit që të rikthehen sot në punë dhe kushdo që nuk e bën, nuk do gjejë më vend në Albcontrol. Me anë të një postimi në Twitter, Rama thekson se duhet të “ndahen nga ata që ju futën në këtë lojë të çmendur me zjarrin”, si ...

Komiteti Teknik i Ekspertëve nuk ndryshon masat kufizuese: Mbeten në fuqi edhe për 2 javët e ardhshme

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të mos ketë asnjë ndryshim sa i përket masave kufizuese për dy javët e ardhshme. Mira Rakacolli tha se do të mbeten në fuqi të gjitha masat, pavarësisht arritjeve të 2 javëve të fundit me fushatën e
24 ore lajme

Komiteti Teknik i Ekspertëve nuk ndryshon masat kufizuese: Mbeten në fuqi edhe për 2 javët e ardhshme

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të mos ketë asnjë ndryshim sa i përket masave kufizuese për dy javët e ardhshme. Mira Rakacolli tha se do të mbeten në fuqi të gjitha masat, pavarësisht arritjeve të 2 javëve të fundit me fushatën e vaksinimit, e cila e ka bërë Shqipërinë vendin e parë në ...

Bllokimi i fluturimeve/Balluku: Po merren të gjitha masat për të bërë të mundur rifillimin shumë shpejt të fluturimeve në Rinas

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi sot se qeveria po merr të gjitha masat për të bërë të mundur rifillimin e fluturimeve në Aeroportin Ndërkombëtar ”Nënë Tereza”, pasi disa nga kontrollorët e trafikut ajror d
24 ore lajme

Bllokimi i fluturimeve/Balluku: Po merren të gjitha masat për të bërë të mundur rifillimin shumë shpejt të fluturimeve në Rinas

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi sot se qeveria po merr të gjitha masat për të bërë të mundur rifillimin e fluturimeve në Aeroportin Ndërkombëtar ”Nënë Tereza”, pasi disa nga kontrollorët e trafikut ajror deklaruan paaftësi të përkohshme. “Ne kemi ngritur një task forcë, kemi kontaktuar disa nga bashkëpunëtorët tanë kyç, kam lajmëruar ...

Më shumë vaksina për BE – Dy fabrika të reja në punë

Fabrikat e reja të prodhimit të vaksinave në Gjermani dhe Holandë pritet të përshpejtojnë furnizimin me vaksinën, shpreson BE. Ndalimi i eksportit për Britaninë e Madhe konsiderohet madje si hap i vonuar. Fabrika e vaksinës “Halix” në
24 ore lajme

Më shumë vaksina për BE – Dy fabrika të reja në punë

Fabrikat e reja të prodhimit të vaksinave në Gjermani dhe Holandë pritet të përshpejtojnë furnizimin me vaksinën, shpreson BE. Ndalimi i eksportit për Britaninë e Madhe konsiderohet madje si hap i vonuar. Fabrika e vaksinës “Halix” në Leiden, Holandë arriti të premten e kaluar të marrë nga Agjencia Europiane e Medikamenteve, EMA lejen për prodhim. ...

“Hap dyert për pak ditë”, Rama: 424 aplikantë për Spitalin e ri Rajonal të Fierit, super ekip turko-shqiptar

Kryeministri Edi Rama thotë se spitali i ri i Fierit do të hapet për pak ditë. Ai shkruan në “Facebook” ku ka nxjerr disa shifra se deri tani janë 424 aplikantë që kanë shprehur interesin për të punuar në këtë spital, që do të ketë një s
24 ore lajme

“Hap dyert për pak ditë”, Rama: 424 aplikantë për Spitalin e ri Rajonal të Fierit, super ekip turko-shqiptar

Kryeministri Edi Rama thotë se spitali i ri i Fierit do të hapet për pak ditë. Ai shkruan në “Facebook” ku ka nxjerr disa shifra se deri tani janë 424 aplikantë që kanë shprehur interesin për të punuar në këtë spital, që do të ketë një super ekip turko-shqiptar. “424 APLIKANTË për Spitalin e Ri ...

Pranohet ankimi i PS, KAS rrëzon fletën e votimit me emra

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve ka pranuar ankimimin e Partisë Socialiste lidhur me fletën e votimit, në bazë të numrave dhe jo të emrave të kandidatëve për deputetë. Vendimi është marrë pak minuta më parë, në mbledhjen e sotme në KAS. K
24 ore lajme

Pranohet ankimi i PS, KAS rrëzon fletën e votimit me emra

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve ka pranuar ankimimin e Partisë Socialiste lidhur me fletën e votimit, në bazë të numrave dhe jo të emrave të kandidatëve për deputetë. Vendimi është marrë pak minuta më parë, në mbledhjen e sotme në KAS. KAS kështu ka rrëzuar kështu kërkesën e PD-së, e cila kërkonte një fletë votimi ...

VOA/Humbet përfundimisht gjyqin, Shqipëria do i paguajë Becchettit 110 mln euro

Shqipëria humbi përfundimisht gjyqin me sipërmarrësin italian Francesco Becchetti, lidhur me dëmshpërblimin e kërkuar nga ai për mbylljen e televizionit “Agon” në vitin 2015. Qendra Ndërkombëtare për Zgjidhjen e Mosmarrëveshjeve të Investime
24 ore lajme

VOA/Humbet përfundimisht gjyqin, Shqipëria do i paguajë Becchettit 110 mln euro

Shqipëria humbi përfundimisht gjyqin me sipërmarrësin italian Francesco Becchetti, lidhur me dëmshpërblimin e kërkuar nga ai për mbylljen e televizionit “Agon” në vitin 2015. Qendra Ndërkombëtare për Zgjidhjen e Mosmarrëveshjeve të Investimeve (ICSID) një gjykatë arbitrazhi, pjesë e Bankës Botërore, e dënoi Shqipërinë në Prill të vitit 2019 me 110 milion euro, duke gjykuar se ...

Banka Evropiane e Investimeve në mbështje të Shqipërisë

Banka Evropiane e Investimeve ofron mbështetjen e saj në sektorë të rëndësishëm të ekonomive të vendeve të Ballkanit Perendimor që aspirojnë të anëtarësohen në Bashkimin Evropian. Përfaqësuesi i saj për Ballkanin Perendimor, Alessandro Brag
24 ore lajme

Banka Evropiane e Investimeve në mbështje të Shqipërisë

Banka Evropiane e Investimeve ofron mbështetjen e saj në sektorë të rëndësishëm të ekonomive të vendeve të Ballkanit Perendimor që aspirojnë të anëtarësohen në Bashkimin Evropian. Përfaqësuesi i saj për Ballkanin Perendimor, Alessandro Bragonzi thotë se kjo bankë në bashkëpunim me BE-në po punon për të lehtësuar pasojat e pandemisë duke rritur investimet, sidomos tek ...

Mitingjet e Covidit, si simptomë e mungesës së frymës

Nga Skënder Minxhozi Ceremonia e hapjes i ngjante një stacioni gjigand udhëtarësh. Të cilët, pasi kanë lënë mjetet personale të rreshtuara në kuadrate, afrohen të dëgjojnë qendrën e zërit që ka një njoftim të rëndësishëm për të bërë
24 ore lajme

Mitingjet e Covidit, si simptomë e mungesës së frymës

Nga Skënder Minxhozi Ceremonia e hapjes i ngjante një stacioni gjigand udhëtarësh. Të cilët, pasi kanë lënë mjetet personale të rreshtuara në kuadrate, afrohen të dëgjojnë qendrën e zërit që ka një njoftim të rëndësishëm për të bërë. Kjo qe pamja e mitingut hapës të Partisë Demokratike dhe aleatëve (minus LSI!!!), në sheshin Nënë Tereza. ...

“Telashe” në koalicionin opozitar/ PDIU ankimon vendimin që i dha LSI-së numëruesin e votave

Pas debateve në mbledhjen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ku përfaqësuesit e LSI-së dhe PDIU-së  u përplasën ndërmjet tyre, se cilës prej partive i takon numëruesi i katërt i votave, PDIU ka bërë sot një ankimim për grupet e numërimit. N
24 ore lajme

“Telashe” në koalicionin opozitar/ PDIU ankimon vendimin që i dha LSI-së numëruesin e votave

Pas debateve në mbledhjen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ku përfaqësuesit e LSI-së dhe PDIU-së  u përplasën ndërmjet tyre, se cilës prej partive i takon numëruesi i katërt i votave, PDIU ka bërë sot një ankimim për grupet e numërimit. Ndërsa Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve do të hedhë shortin për përcaktimin e relatorit të ...

Certifikimi i kandidatëve në garën për BKH, Ambasada amerikane: Mbështesim ata që luftojnë krimin dhe korrupsionin

Ambasada e SHBA në vendin tonë ka uruar 28 kandidatët, që kanë kaluar kushtet e sigurisë për t’u bërë pjesë e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Përmes një postimi Ambasada shkruan se SHBA do të vazhdojnë të mbështesin SPAK dhe të gjithë ata
24 ore lajme

Certifikimi i kandidatëve në garën për BKH, Ambasada amerikane: Mbështesim ata që luftojnë krimin dhe korrupsionin

Ambasada e SHBA në vendin tonë ka uruar 28 kandidatët, që kanë kaluar kushtet e sigurisë për t’u bërë pjesë e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Përmes një postimi Ambasada shkruan se SHBA do të vazhdojnë të mbështesin SPAK dhe të gjithë ata që i përgjigjen thirrjes së detyrës për të luftuar korrupsionin dhe krimin e ...

Ekonomia humbi 560 milionë euro nga pandemia; Grafiku, si e “shpëtoi” rritjen, pastrimi i parave

Në vitin më të keq, që pas 1997-s, ekonomia ka humbur rreth 71 miliardë lekë, (560 milionë euro), si rrjedhojë e pandemisë që ktheu përmbys gati të gjithë sektorët në vend. Sipas të dhënave të INSTAT, Prodhimi i Brendshëm Bruto (PBB), që l
24 ore lajme

Ekonomia humbi 560 milionë euro nga pandemia; Grafiku, si e “shpëtoi” rritjen, pastrimi i parave

Në vitin më të keq, që pas 1997-s, ekonomia ka humbur rreth 71 miliardë lekë, (560 milionë euro), si rrjedhojë e pandemisë që ktheu përmbys gati të gjithë sektorët në vend. Sipas të dhënave të INSTAT, Prodhimi i Brendshëm Bruto (PBB), që llogarit vlerën e mallrave dhe shërbimeve përfundimtare të prodhuara nga ekonomia në një ...

Mazi takime në Letoni/Zyrtarja e lartë: BE duhet të marrë një vendim për zgjerimin, mbështesim Shqipërinë

Kryenegociatori i Shqipërisë me BE, Zef Mazi ka zhvilluar dje një takim me Nënsekretaren e Shtetit për Çështjet Evropiane të Letonisë, Astra Kurme. Mësohet se Mazi e falenderoi Letoninë për mbështetjen e panderprerë të Letonisë për Integrimi
24 ore lajme

Mazi takime në Letoni/Zyrtarja e lartë: BE duhet të marrë një vendim për zgjerimin, mbështesim Shqipërinë

Kryenegociatori i Shqipërisë me BE, Zef Mazi ka zhvilluar dje një takim me Nënsekretaren e Shtetit për Çështjet Evropiane të Letonisë, Astra Kurme. Mësohet se Mazi e falenderoi Letoninë për mbështetjen e panderprerë të Letonisë për Integrimit evropian të Shqipërisë. Ai bëri një pasqyrë të gjerë të progresit substancial të Shqiperise në rrugen e reformave ...

Abazoviq: Në Srebrenicë ka ndodhur gjenocid

Në Srebrenicë ka ndodhur gjenocid dhe në lidhje me këtë temë nuk ka asnjë diskutim, tha zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq. “Kush nuk e kupton këtë, nuk ka vend në pozitat shtetërore. Le të shikojmë drejt së ardhmes, kemi s
24 ore lajme

Abazoviq: Në Srebrenicë ka ndodhur gjenocid

Në Srebrenicë ka ndodhur gjenocid dhe në lidhje me këtë temë nuk ka asnjë diskutim, tha zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq. “Kush nuk e kupton këtë, nuk ka vend në pozitat shtetërore. Le të shikojmë drejt së ardhmes, kemi shumë punë për të bërë”, shkroi Abazoviq më 30 mars në llogarinë e tij ...

Basha me naftëtarët e Ballshit: Shteti im do të marrë përsipër pagesën e pakryer nga kontraktori

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në vizitën e tij në Mallakastër, ka zhvilluar takim me naftëtarët e Ballshit. Kreu i Sindikatës së Naftëtarëve, Sokol Dautaj, tha se naftëtarët sot janë të zhgënjyer nga qeveria për faktin se stat
24 ore lajme

Basha me naftëtarët e Ballshit: Shteti im do të marrë përsipër pagesën e pakryer nga kontraktori

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në vizitën e tij në Mallakastër, ka zhvilluar takim me naftëtarët e Ballshit. Kreu i Sindikatës së Naftëtarëve, Sokol Dautaj, tha se naftëtarët sot janë të zhgënjyer nga qeveria për faktin se statusi i votuar në parlament me 140 vota nuk ka hyrë në fuqi. Ai tha se rafineria ...

Ndërroi jetë nga Covid-19, përcillet për në banesën e fundit Bashkim Fino

Deputeti socialist, Bashkim Fino, i cili ndërroi jetë në moshën 59-vjeçare si pasojë e koronavirusit është përcjellë për në banesën e fundit. Trupi ish kryeministrit Bashkim Fino do të prehet në varrezat e Sharrës. Në nderim të deputeti Bash
24 ore lajme

Ndërroi jetë nga Covid-19, përcillet për në banesën e fundit Bashkim Fino

Deputeti socialist, Bashkim Fino, i cili ndërroi jetë në moshën 59-vjeçare si pasojë e koronavirusit është përcjellë për në banesën e fundit. Trupi ish kryeministrit Bashkim Fino do të prehet në varrezat e Sharrës. Në nderim të deputeti Bashkim Fino, u mbajtën homazhe nga ora 11:00 deri në orën 16:00 në Pallatin e Kongreseve. Në ...

PD humb 69 kandidatë për deputetë/ Kolegji Zgjedhor i jep të drejtë PS, i shkurton listën e kandidatëve PD

Partia Demokratike humbi betejën e parë ligjore për zgjedhjet e  25 Prillit. Kolegji Zgjedhor pranoi ankimimin  e socialistëve duke i lënë në garë opozitës  vetëm 153 kandidatë nga 222 që kishte miratuar Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve
24 ore lajme

PD humb 69 kandidatë për deputetë/ Kolegji Zgjedhor i jep të drejtë PS, i shkurton listën e kandidatëve PD

Partia Demokratike humbi betejën e parë ligjore për zgjedhjet e  25 Prillit. Kolegji Zgjedhor pranoi ankimimin  e socialistëve duke i lënë në garë opozitës  vetëm 153 kandidatë nga 222 që kishte miratuar Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve. Vendimi 4 me 1 i trupës i gjyqtarëve  u komentua vetëm nga socialistët. Eridian Salianji: Vendimi i sotëm nuk ishte ...

Investimet e huaja/ Holanda kryeson me fluksin më të lartë, 206 milionë euro

Investimet holandeze u rritën në vlerën 206 milionë euro në fund të vitit 2020. Banka e Shqipërisë, bën të ditur se, flukset e investimeve holandeze përbëjnë rreth 22 % të fluksit total të investimeve të huaja në Shqipëri, duke kryesuar kës
24 ore lajme

Investimet e huaja/ Holanda kryeson me fluksin më të lartë, 206 milionë euro

Investimet holandeze u rritën në vlerën 206 milionë euro në fund të vitit 2020. Banka e Shqipërisë, bën të ditur se, flukset e investimeve holandeze përbëjnë rreth 22 % të fluksit total të investimeve të huaja në Shqipëri, duke kryesuar kështu listën e shteteve të huaja që investojnë në vendin tonë. Sipas Bankës së Shqipërisë, ...

Kryemadhi në Belsh: Nëse nuk mbajmë premtimet tona, nuk do të kërkoj më vota për LSI-në

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, prezantoi në Belsh kandidatin për deputet Dylber Dervishi “Ne kemi projekte për Belshin në bujqësi dhe turizmëm, 5% mbështetje për fermerët dhe bizneset.”- u shpreh kryemadhi ndërsa shtoi se LSI nuk do të kër
24 ore lajme

Kryemadhi në Belsh: Nëse nuk mbajmë premtimet tona, nuk do të kërkoj më vota për LSI-në

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, prezantoi në Belsh kandidatin për deputet Dylber Dervishi “Ne kemi projekte për Belshin në bujqësi dhe turizmëm, 5% mbështetje për fermerët dhe bizneset.”- u shpreh kryemadhi ndërsa shtoi se LSI nuk do të kërkojë më vota për një mandat tjetër nëse nuk mban qoftë edhe një nga premtimet e saj. ...

Mali i Zi, nesër mbërrijnë 24 mijë vaksina AstraZeneca

Ministria e Shëndetësisë e Malit të Zi njoftoi se 24.000 doza të vaksinave AstraZenec do të mbërrijnë nesër në vend. Vaksinat u siguruan nga Ministria e Shëndetësisë përmes mekanizmit COVAX. “Vaksinat e sigurura përmes mekanizmit COVAX ja
24 ore lajme

Mali i Zi, nesër mbërrijnë 24 mijë vaksina AstraZeneca

Ministria e Shëndetësisë e Malit të Zi njoftoi se 24.000 doza të vaksinave AstraZenec do të mbërrijnë nesër në vend. Vaksinat u siguruan nga Ministria e Shëndetësisë përmes mekanizmit COVAX. “Vaksinat e sigurura përmes mekanizmit COVAX janë aprovuar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), si organizata udhëheqëse e sistemit të Kombeve të Bashkuara (OKB) që ...

Ministri turk i Arsimit Kombëtar, Ziya Selçuk fillon vizitën në Shqipëri

Ministri turk i Arsimit, Ziya Selçuk, ka filluar vizitën zyrtare në Shqipëri, ndërkohë ai është takuar me kryeministrin Edi Rama, raporton Anadolu Agency (AA). Në takimin e realizuar në selinë e Këshillit të Ministrave të Shqipërisë ishin të
24 ore lajme

Ministri turk i Arsimit Kombëtar, Ziya Selçuk fillon vizitën në Shqipëri

Ministri turk i Arsimit, Ziya Selçuk, ka filluar vizitën zyrtare në Shqipëri, ndërkohë ai është takuar me kryeministrin Edi Rama, raporton Anadolu Agency (AA). Në takimin e realizuar në selinë e Këshillit të Ministrave të Shqipërisë ishin të pranishëm edhe ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë e Shqipërisë, Evis Kushi, ambasadori i Turqisë në Tiranë, ...

Rama: Shndërrimi i Porto Romanos, ja pse na duhet mandati i tretë

Në Porto Romano, transformimi i vatrës gjysmëshekullore të plehrave të Durrësit është drejt fundit. EkoParku që po zë vendin e vatrës së plehrave do të jetë një pikë atraksioni, jo vetëm për qytetarët e Durrësit. EkoParku do të ketë jo v
24 ore lajme

Rama: Shndërrimi i Porto Romanos, ja pse na duhet mandati i tretë

Në Porto Romano, transformimi i vatrës gjysmëshekullore të plehrave të Durrësit është drejt fundit. EkoParku që po zë vendin e vatrës së plehrave do të jetë një pikë atraksioni, jo vetëm për qytetarët e Durrësit. EkoParku do të ketë jo vetëm pedonalen, por do të ofrojë edhe një sërë facilitetesh e shërbimesh për të gjithë ...

Nisja e fushatës/ Ambasada e SHBA: Do marrim masa për ata që pranojnë ose promovojnë dhunën

Ambasada e SHBA-së ka bërë një deklaratë për fillimin e fushatës së zgjedhjeve të 25 prillit. Në deklaratë theksohet se do të merren masa për personat që pranojnë ose promovojnë dhunën gjatë fushatës. Deklarata e plotë: Sezoni i fushatës
24 ore lajme

Nisja e fushatës/ Ambasada e SHBA: Do marrim masa për ata që pranojnë ose promovojnë dhunën

Ambasada e SHBA-së ka bërë një deklaratë për fillimin e fushatës së zgjedhjeve të 25 prillit. Në deklaratë theksohet se do të merren masa për personat që pranojnë ose promovojnë dhunën gjatë fushatës. Deklarata e plotë: Sezoni i fushatës zgjedhore në Shqipëri nisi zyrtarisht dje për të ecur drejt zgjedhjeve kombëtare në 25 prill. Shtetet ...

Get more results via ClueGoal