Albania
MapoList


Rama publikon fjalimin e Erdogan

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në “Facebook” një video, ku shfaqet presidenti turk Erdogan në një fjalim, duke u shprehur se Turqia do të bëjë aq sa të mundet për të ndihmuar Shqipërinë pas pasojave të tërmetit. Në videon e publikuar ng
24 ore lajme

Rama publikon fjalimin e Erdogan

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në “Facebook” një video, ku shfaqet presidenti turk Erdogan në një fjalim, duke u shprehur se Turqia do të bëjë aq sa të mundet për të ndihmuar Shqipërinë pas pasojave të tërmetit. Në videon e publikuar nga kreu i qeverisë shqiptare, Erdogan thotë mes tjerash: “Po të bashkojmë fuqitë, ne ...

Shqipëria merr kryesimin e OSBE/ Takimi i Ramës në Bratislavë nis çuditshëm

Sot Shqipëria merr stafetën e drejtimit të Organizatës. Lajmin e ka bërë me dije Ministri Cakaj nëpërmjet një postimi në facebook “Sot në Ministerialin e OSBE-së në Bratislavë Shqipëria zyrtarisht merr Kryesinë e OSBE-së.” Ndërkohë në
24 ore lajme

Shqipëria merr kryesimin e OSBE/ Takimi i Ramës në Bratislavë nis çuditshëm

Sot Shqipëria merr stafetën e drejtimit të Organizatës. Lajmin e ka bërë me dije Ministri Cakaj nëpërmjet një postimi në facebook “Sot në Ministerialin e OSBE-së në Bratislavë Shqipëria zyrtarisht merr Kryesinë e OSBE-së.” Ndërkohë në fillim të takimit siç duket edhe në videon e postuar nga kryeministri Rama, shihet ky i fundit me këmbët ...

Kryeprokurori i ri Olsian Çela merr detyrën, bën premtimin e parë: Njerëzit presin që drejtësia të vihet në vend

Një ditë pas betimit nga Kuvendi i Shqipërisë, Olsian Çela ka marrë sot detyrën e Prokurorit të Përgjithshëm. Ish prokurorja Marku tha: Më falni për frymëmarrjen se kam ngjitur shkallët. Pata kënaqësinë tëdrejtoj akuzën për dy vjet, të pu
24 ore lajme

Kryeprokurori i ri Olsian Çela merr detyrën, bën premtimin e parë: Njerëzit presin që drejtësia të vihet në vend

Një ditë pas betimit nga Kuvendi i Shqipërisë, Olsian Çela ka marrë sot detyrën e Prokurorit të Përgjithshëm. Ish prokurorja Marku tha: Më falni për frymëmarrjen se kam ngjitur shkallët. Pata kënaqësinë tëdrejtoj akuzën për dy vjet, të punoj me përkushtim. Dëshiroj të falenderoj kolegët dhe misionin opdate që më kanë mbështetur, falenderoj median qoftë ...

Eurokomisioneri i BE: Europa qëndron krah Shqipërisë, mbështetje për fazën e rindërtimit

Komisioneri i Bashkimit Europian për Ndihmat humanitare dhe Menaxhimin e krizave, Janez Lenarčič deklaroi sot se Europa qëndron krah për krah me Shqipërinë në këtë moment të vështirë. Ai theksoi se përveç 15 milionë eurove të alokuara tashm
24 ore lajme

Eurokomisioneri i BE: Europa qëndron krah Shqipërisë, mbështetje për fazën e rindërtimit

Komisioneri i Bashkimit Europian për Ndihmat humanitare dhe Menaxhimin e krizave, Janez Lenarčič deklaroi sot se Europa qëndron krah për krah me Shqipërinë në këtë moment të vështirë. Ai theksoi se përveç 15 milionë eurove të alokuara tashmë për fazën e parë të emergjencës, do të ketë asistencë tjetër për fazën e rindërtimit. Ai u ...

20 miliardë lekë për programin e rindërtimit, Rama: Ky është vetëm alokimi fillestar

“Buxheti angazhon një fond afro 20 miliardë lekësh prej të cilave 13 miliardë janë lekë si transfertë nga të ardhurat buxhetore dhe 7 miliardë janë të ardhura nga donacionet e ndryshme”, tha sot në Kuvend, Kryeministri Edi Rama, duke folur p
24 ore lajme

20 miliardë lekë për programin e rindërtimit, Rama: Ky është vetëm alokimi fillestar

“Buxheti angazhon një fond afro 20 miliardë lekësh prej të cilave 13 miliardë janë lekë si transfertë nga të ardhurat buxhetore dhe 7 miliardë janë të ardhura nga donacionet e ndryshme”, tha sot në Kuvend, Kryeministri Edi Rama, duke folur për buxhetin që akordohet për programin e rindërtimit. Kryeministri Rama deklaroi se “ka një program ...

Me 101 vota pro dhe 2 kundër, Olsian Çela zgjidhet Kryeprokuror

Kuvendi i Shqipërisë ka zgjedhur sot Olsian Çelën si pasues të Arta Markut. Prokurori i ri i Përgjithshëm është zgjedhur me 101 vota pro, 2 kundër dhe 10 abstenim. Çela ishte i pari në listën e KLP, ndërsa në garë merrnin pjesë edhe Arta Mark
24 ore lajme

Me 101 vota pro dhe 2 kundër, Olsian Çela zgjidhet Kryeprokuror

Kuvendi i Shqipërisë ka zgjedhur sot Olsian Çelën si pasues të Arta Markut. Prokurori i ri i Përgjithshëm është zgjedhur me 101 vota pro, 2 kundër dhe 10 abstenim. Çela ishte i pari në listën e KLP, ndërsa në garë merrnin pjesë edhe Arta Marku e Fatjona Memçaj. Sot, Grupi Parlamentar Socialist u mblodh para ...

Prokuroria nis hetimet: 7 pallate 5 katëshe në Laç do të shemben. Merren prova material

Prokuroria e Kurbinit nis hetimet për 7 pallate të dëmtuara në Laç nga tërmeti i 26 nëntorit dhe të kthyera në të pabanueshme. Burime konfidenciale nga policia bënë me dije se jenë referuar materiale në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallë
24 ore lajme

Prokuroria nis hetimet: 7 pallate 5 katëshe në Laç do të shemben. Merren prova material

Prokuroria e Kurbinit nis hetimet për 7 pallate të dëmtuara në Laç nga tërmeti i 26 nëntorit dhe të kthyera në të pabanueshme. Burime konfidenciale nga policia bënë me dije se jenë referuar materiale në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin, për vlerësim, sepse nga veprimet e kryera nga ekspertët teknikё të ngritur ...

Vettingu/ Konfirmohet në detyrë kandidatja për SPAK, Doloreza Musabelliu

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi sot në detyrë Prokuroren e Krimeve të Rënda, Doloreza Musabelliu, e cila është njëherësh dhe kandidate për Prokurorinë e Posaçme, SPAK. Prokurorja e Krimeve të Rënda, Doloreza Musabelliu, u përball t
24 ore lajme

Vettingu/ Konfirmohet në detyrë kandidatja për SPAK, Doloreza Musabelliu

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi sot në detyrë Prokuroren e Krimeve të Rënda, Doloreza Musabelliu, e cila është njëherësh dhe kandidate për Prokurorinë e Posaçme, SPAK. Prokurorja e Krimeve të Rënda, Doloreza Musabelliu, u përball të hënën me procesin e rivlerësimit për të tri kriteret, atë pasurisë, pastërtisë së figurës dhe profesionalizmin. Trupa gjykuese ...

Gara për postin e Prokurorit të Përgjithshëm, grupi i PS do të votojë kandidatin Olsion Çela

Grupi i PS ka vendosur të votojë Olsian Çelën për postin e prokurorit të përgjithshëm. Në mbledhjen e zhvilluar pak caste më parë në selinë e PS-së, socialistët kanë vendosur të votojnë kandidatin e parë në listën e KLP-së. Mësohet se n
24 ore lajme

Gara për postin e Prokurorit të Përgjithshëm, grupi i PS do të votojë kandidatin Olsion Çela

Grupi i PS ka vendosur të votojë Olsian Çelën për postin e prokurorit të përgjithshëm. Në mbledhjen e zhvilluar pak caste më parë në selinë e PS-së, socialistët kanë vendosur të votojnë kandidatin e parë në listën e KLP-së. Mësohet se në mbledhjen e grupit parlamentar ishte i pranishëm edhe kryeministri Rama, njëherësh kryetar i ...

Rama në “Porta a Porta”: Përgjigje inkurajuese për një konferencë donatorësh

Kryeministri Edi Rama shprehu sot besimin se Europa nuk do ta lërë vetëm Shqipërinë, pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. Në studion e emisionit “Porta a porta” në Raiuno për panelin e organizuar nga gazetari Bruno Vespa, për informimin dhe se
24 ore lajme

Rama në “Porta a Porta”: Përgjigje inkurajuese për një konferencë donatorësh

Kryeministri Edi Rama shprehu sot besimin se Europa nuk do ta lërë vetëm Shqipërinë, pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. Në studion e emisionit “Porta a porta” në Raiuno për panelin e organizuar nga gazetari Bruno Vespa, për informimin dhe sensibilizimin e publikut italian mbi pasojat e fatkeqësisë natyrore të 26 nëntorit, Kryeministri Rama theksoi ...

Ahmetaj: Gati programi i Rindërtimit, qyteza në Tiranë, Durrës, Thumanë e Lezhë. Buxheti nuk do të preket aspak

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Arben Ahmetaj u shpreh djes se “qeveria po bën çdo gjë për të prekurit nga tërmeti  dhe asnjë qytetar a familje nuk do të mbetet jashtë pa strehim. Qeveria do të ndërtojë qyteza në Tiranë, në Durrës, Th
24 ore lajme

Ahmetaj: Gati programi i Rindërtimit, qyteza në Tiranë, Durrës, Thumanë e Lezhë. Buxheti nuk do të preket aspak

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Arben Ahmetaj u shpreh djes se “qeveria po bën çdo gjë për të prekurit nga tërmeti  dhe asnjë qytetar a familje nuk do të mbetet jashtë pa strehim. Qeveria do të ndërtojë qyteza në Tiranë, në Durrës, Thumanë dhe në Lezhë”. Në një intervistë televizive, Ahmetaj tha se  “Brenda krishtlindjeve ...

Der Leyen: BE, 15 milionë euro ndihmë të menjëhershme dhe konferencë donatorësh për rindërtimin pas tërmetit

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen tha pasditen e djeshme se BE ndodhet në krah të popullit shqiptar, si nga ana njerëzore ashtu edhe në veprime. Der Leyen tha se sapo kishte folur me kryeministrin shqiptar, Edi Rama, i cili i kishte
24 ore lajme

Der Leyen: BE, 15 milionë euro ndihmë të menjëhershme dhe konferencë donatorësh për rindërtimin pas tërmetit

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen tha pasditen e djeshme se BE ndodhet në krah të popullit shqiptar, si nga ana njerëzore ashtu edhe në veprime. Der Leyen tha se sapo kishte folur me kryeministrin shqiptar, Edi Rama, i cili i kishte treguar në lidhje me situatën e vështirë pas tërmetit. “Sapo fola ...

Aplikimi i sistemit ’41-bis’/ Kërcënohet me jetë drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve

Prokuroria e Tiranes ka nisur nje hetim, ku objekti i hetimit eshte nje mesazh kercenues qe ka mberitur ne adrese te Drejtorit te Pergjithshem Agim Ismailaj. Nje prokuror dhe dy oficere jane angazhuar per te lokalizuar, identifikuar dhe arrestuar personin qe
24 ore lajme

Aplikimi i sistemit ’41-bis’/ Kërcënohet me jetë drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve

Prokuroria e Tiranes ka nisur nje hetim, ku objekti i hetimit eshte nje mesazh kercenues qe ka mberitur ne adrese te Drejtorit te Pergjithshem Agim Ismailaj. Nje prokuror dhe dy oficere jane angazhuar per te lokalizuar, identifikuar dhe arrestuar personin qe ka kercenuar me jete Drejtorin e Pergjithshem te Burgjeve. Kercenimi me jete dyshohet se ...

“Dëme të mëdha pas tërmetit”/ Godina e drejtorisë së Doganave jashtë funksionit

Tërmeti që goditi Shqipërinë në 26 nëntor nuk ka kursyer as institucionet shtetërore. Ministria e Financave njofton se dëmtime të shumta janë konstatuar në godinën e Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave, e cila ka pësuar dëmtime të rënd
24 ore lajme

“Dëme të mëdha pas tërmetit”/ Godina e drejtorisë së Doganave jashtë funksionit

Tërmeti që goditi Shqipërinë në 26 nëntor nuk ka kursyer as institucionet shtetërore. Ministria e Financave njofton se dëmtime të shumta janë konstatuar në godinën e Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave, e cila ka pësuar dëmtime të rënda strukturore. Sipas akt konstatimit të inspektorëve të Institutit të Ndërtimit,  kjo godinë është jashtë funksionit. “Nga drejtuesit ...

Shkup, fillon gjyqi ndaj ish-prokurores së posaçme, Katica Janeva

Të martën në Shkup filloi gjyqi kundër ish-prokurores së posaçme, Katica Janeva dhe dy bashkëunëtorëve të dyshuar të saj në skandalin e madh të korrupsionit në gjyqësor, të njohur si “Zhvatja”. Zonja Janeva akuzohet për shpërdorim të de
24 ore lajme

Shkup, fillon gjyqi ndaj ish-prokurores së posaçme, Katica Janeva

Të martën në Shkup filloi gjyqi kundër ish-prokurores së posaçme, Katica Janeva dhe dy bashkëunëtorëve të dyshuar të saj në skandalin e madh të korrupsionit në gjyqësor, të njohur si “Zhvatja”. Zonja Janeva akuzohet për shpërdorim të detyrës dhe për përvetësim të mjeteve materiale nga një biznesmen maqedonas në shkëmbim të ndikimit të saj mbi ...

Rama, para Samitit të NATO-s: Ju lutem durim; të më falin ata që s’janë akomoduar siç duhet

Para nisjes për në Samitin e NATO-s, kryeministri i vendit, Edi Rama publikoi një video-mesazh në llogarinë e tij në Facebook, ku u shpreh se samitin në fjalë do ta shfrytëzojë për situatën aktuale që po kalon vendi ynë. “Do ndaloj në “sht
24 ore lajme

Rama, para Samitit të NATO-s: Ju lutem durim; të më falin ata që s’janë akomoduar siç duhet

Para nisjes për në Samitin e NATO-s, kryeministri i vendit, Edi Rama publikoi një video-mesazh në llogarinë e tij në Facebook, ku u shpreh se samitin në fjalë do ta shfrytëzojë për situatën aktuale që po kalon vendi ynë. “Do ndaloj në “shtëpinë e dytë”, në Itali, për të kërkuar ndihmë. Nuk do rrimë duarkryq, ...

Rindërtimi pas tërmetit, Ahmetaj zbulon detaje: Do ndërtohen qyteza urbane në Durrës, Tiranë, Lezhë

Në një deklaratë për shtyp, Arben Ahmetaj foli sa i takon punës së Komitetit Rindërtues, ku sipas tij, procesi në fjalë është ndarë në disa faza. Ahmetaj sqaroi se faza e parë konsiston në pastrimin e territorit nga inertet dhe spostimin e tyr
24 ore lajme

Rindërtimi pas tërmetit, Ahmetaj zbulon detaje: Do ndërtohen qyteza urbane në Durrës, Tiranë, Lezhë

Në një deklaratë për shtyp, Arben Ahmetaj foli sa i takon punës së Komitetit Rindërtues, ku sipas tij, procesi në fjalë është ndarë në disa faza. Ahmetaj sqaroi se faza e parë konsiston në pastrimin e territorit nga inertet dhe spostimin e tyre në Porto Romano. “Faza e dytë nis më 1 janar, ka të ...

Familjarët e viktimave të tërmetit/ Qeveria dhuron 17 apartamente në njësinë nr. 1 Tiranë

Qeveria miratoi Aktin Normativ për dhurimin e apartamenteve familjarëve të viktimave të tërmetit të datës 26 nëntor 2019. Këshilli i Ministrave vendosi dhurimin e 17 apartamenteve, në pronësi të bashkisë Tiranë të ndodhura në njësinë adminis
24 ore lajme

Familjarët e viktimave të tërmetit/ Qeveria dhuron 17 apartamente në njësinë nr. 1 Tiranë

Qeveria miratoi Aktin Normativ për dhurimin e apartamenteve familjarëve të viktimave të tërmetit të datës 26 nëntor 2019. Këshilli i Ministrave vendosi dhurimin e 17 apartamenteve, në pronësi të bashkisë Tiranë të ndodhura në njësinë administrative nr. 1, Tiranë, për familjarët e viktimave. “Njësitë e vetëqeverisjes vendore dhurojnë në favor të familjarëve të viktimave, si ...

Komisionit të Nobelit për Letërsi i largohen dy anëtarë, njëri shkaku i Handke-s

Dy anëtarë të jashtëm të Komisionit të Nobelit për Letërsi kanë hequr dorë nga ky komision të hënën, duke e kritikuar Akademinë Suedeze të goditur nga skandalet. Akademia 233-vjeçare u detyrua të miratojë rregulla të reja pas një skandali
24 ore lajme

Komisionit të Nobelit për Letërsi i largohen dy anëtarë, njëri shkaku i Handke-s

Dy anëtarë të jashtëm të Komisionit të Nobelit për Letërsi kanë hequr dorë nga ky komision të hënën, duke e kritikuar Akademinë Suedeze të goditur nga skandalet. Akademia 233-vjeçare u detyrua të miratojë rregulla të reja pas një skandali ku qe përfshirë bashkëshorti i një ish-anëtareje, i cili ndikoi që dhënia e Çmimit Nobel për ...

Annegret Kramp-Karrenbauer vizitoi Kosovën

Ministrja gjermane e Mbrojtjes, Annegret Kramp-Karrenbauer, qëndroi për vizitë të papritur në Kosovë. Ajo ka takuar autoritetet ndërkombëtare atje. Ministrja gjermane e Mbrojtjes, Annegret Kramp-Karrenbauer, që njëkohësisht është edhe kryetare e
24 ore lajme

Annegret Kramp-Karrenbauer vizitoi Kosovën

Ministrja gjermane e Mbrojtjes, Annegret Kramp-Karrenbauer, qëndroi për vizitë të papritur në Kosovë. Ajo ka takuar autoritetet ndërkombëtare atje. Ministrja gjermane e Mbrojtjes, Annegret Kramp-Karrenbauer, që njëkohësisht është edhe kryetare e partisë CDU, qëndroi mbrëmë vonë në Kosovë, ku vizitoi shtabin qendror të KFOR-it në Prishtinë. Kjo vizitë nuk ishte paralajmëruar dhe u zhvillua pa ...

Jean-Claude Juncker: Largimi i një shtylle evropianie

Ursula von der Leyen merr zyrtarisht sot postin e Presidentes së Komisionit të BE. Jean-Claude Juncker largohet. Po cili është bilanci i punës së tij? “Nuk po largohem i pikëlluar, as tepër i lumtur, por me ndjenjën se jam përpjekur aq sa kam
24 ore lajme

Jean-Claude Juncker: Largimi i një shtylle evropianie

Ursula von der Leyen merr zyrtarisht sot postin e Presidentes së Komisionit të BE. Jean-Claude Juncker largohet. Po cili është bilanci i punës së tij? “Nuk po largohem i pikëlluar, as tepër i lumtur, por me ndjenjën se jam përpjekur aq sa kam mundur”, deklaroi Jean-Claude Juncker në fjalimin e tij të fundit para Parlamentit ...

“Para ligjit përgjegjësit”/ Meta zbardh detajet nga mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare

“Prokuroria të vendosë para përgjegjësisë penale të gjithë ata që do të rezultojnë përgjegjës”. Me këtë përfundim është dalë nga mbledhja e Këshullit të Sigurisë Kombëtare sot pas takimit që thirri kreu i shtetit. Presidenti Ilir Me
24 ore lajme

“Para ligjit përgjegjësit”/ Meta zbardh detajet nga mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare

“Prokuroria të vendosë para përgjegjësisë penale të gjithë ata që do të rezultojnë përgjegjës”. Me këtë përfundim është dalë nga mbledhja e Këshullit të Sigurisë Kombëtare sot pas takimit që thirri kreu i shtetit. Presidenti Ilir Meta ka dhënë detaje nga mbledhja e sotme në një postim në rrjetet sociale ku shkruan: “Sot në mbledhjen ...

Prokuroria e Durrësit nis hetimet për inxhinierët dhe mbikëqyrësit që nuk kryen detyrat

Prokuroria e Durrësi ka nisur hetimet pas tërmetit të 26 nëntorit ku u shembën disa pallate dhe banesa në Durrës dhe Thumanë dhe ku humbën jetën 51 persona. Prokuroria thotë se pasojat kanë ardhur si shkak i ndërtimeve pa leje dhe të moskryerje
24 ore lajme

Prokuroria e Durrësit nis hetimet për inxhinierët dhe mbikëqyrësit që nuk kryen detyrat

Prokuroria e Durrësi ka nisur hetimet pas tërmetit të 26 nëntorit ku u shembën disa pallate dhe banesa në Durrës dhe Thumanë dhe ku humbën jetën 51 persona. Prokuroria thotë se pasojat kanë ardhur si shkak i ndërtimeve pa leje dhe të moskryerjes së detyrës nga inxhinierët zbatues dhe personave pergjegjës si dhe nga mospërmbushja ...

Tiranë/ Prokuroria nis hetimet ne lidhje me ndertesat e shkaterruara

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka filluar kryesisht hetimet në lidhje me situatën e krijuar nga fatkeqësia natyrore. “Hetimi ka si objekt kryerjen e veprimeve të shpejta në drejtim të sqarimit të rrethanave konkrete, që kanë çuar në pasoj
24 ore lajme

Tiranë/ Prokuroria nis hetimet ne lidhje me ndertesat e shkaterruara

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka filluar kryesisht hetimet në lidhje me situatën e krijuar nga fatkeqësia natyrore. “Hetimi ka si objekt kryerjen e veprimeve të shpejta në drejtim të sqarimit të rrethanave konkrete, që kanë çuar në pasojat e ardhura dhe gjendjen e ndërtimeve”. Burimet thanë se veprat penale që po hetohen janë ato ...

Rama: Të gjithë ata që kanë humbur familjarë do të kenë trajtim financiar

Po zhvillohet mbledhja e 5 e jashtëzakonshme e qeverisë pas tërmetit të 26 nëntorit. Kryeministri tha se të gjithë familjet që kanë humbur familjarët në këtë tërmet do të marrin një trajtim financiar. “100 mijë lekë në muaj do të marrin
24 ore lajme

Rama: Të gjithë ata që kanë humbur familjarë do të kenë trajtim financiar

Po zhvillohet mbledhja e 5 e jashtëzakonshme e qeverisë pas tërmetit të 26 nëntorit. Kryeministri tha se të gjithë familjet që kanë humbur familjarët në këtë tërmet do të marrin një trajtim financiar. “100 mijë lekë në muaj do të marrin për të gjithë jetën”- tha kryeministri Rama.

Tërmetet/ Ish-ambasadori i OSBE publikon listën e shteteve që ndihmuan Shqipërinë

Në një status në twitter ish-ambasadori i OSBE, Robert Bosch ka publikuar në listën e shteteve që ka ndihmuar deri më tani Shqipërinë. Në listë vihet re mungesa e Holandës, ku Bosch e ka konsideruar një turp. “Çfarë turpi, Holanda e pasur nu
24 ore lajme

Tërmetet/ Ish-ambasadori i OSBE publikon listën e shteteve që ndihmuan Shqipërinë

Në një status në twitter ish-ambasadori i OSBE, Robert Bosch ka publikuar në listën e shteteve që ka ndihmuar deri më tani Shqipërinë. Në listë vihet re mungesa e Holandës, ku Bosch e ka konsideruar një turp. “Çfarë turpi, Holanda e pasur nuk është aty! Çfarë po shkon keq me ne, kemi qenë gjithmonë aty ...

Inspektimi i banesave/Shkreli: Grupet e ekspertëve shqiptarë e të huaj në terren

Zv.ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Artan Shkreli tha sot gjatë mbledhjes së Jashtëzakonshme të Këshillit të Ministrave se grupet e ekspertëve janë në terren për identifikimin e objekteve të cilët monitorohen nga ekspertë të huaj “K
24 ore lajme

Inspektimi i banesave/Shkreli: Grupet e ekspertëve shqiptarë e të huaj në terren

Zv.ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Artan Shkreli tha sot gjatë mbledhjes së Jashtëzakonshme të Këshillit të Ministrave se grupet e ekspertëve janë në terren për identifikimin e objekteve të cilët monitorohen nga ekspertë të huaj “Kjo periudhë menjëherë pas tërmetit, ka qenë një periudhë që natyrë e panikut të krijuar në popullatë ka krijuar stres ...

“Sot duhet të nisim punën”/ Inxhinieri-Ramës: Përgatituni për një dëm mbi 500 mln euro

Gjatë mbledhjes së Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, fjalën e mori edhe inxhinieri Arben Meçe, i cili u ndal te dëmet e shkaktuara dhe te përgjegjësitë e qeverisë. “Zoti kryeministër përgatituni për një dëm mbi 500 mln euro. Edhe 10 mln, e
24 ore lajme

“Sot duhet të nisim punën”/ Inxhinieri-Ramës: Përgatituni për një dëm mbi 500 mln euro

Gjatë mbledhjes së Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, fjalën e mori edhe inxhinieri Arben Meçe, i cili u ndal te dëmet e shkaktuara dhe te përgjegjësitë e qeverisë. “Zoti kryeministër përgatituni për një dëm mbi 500 mln euro. Edhe 10 mln, edhe 20 mln, 100 mln është hiç përpara dëmit që do të përballojë Shqipëria. Çka ...

Apeli i inxhinierit për qytetarët: Kthehuni normalitetit e mos flini në makina, pasgoditjet e tërmetit çlirim energjie

Inxhinieri Agim Seranaj iu bëri thirrje të gjithë qytetarëve të mos flenë më nëpër makina nga frika e tërmeteve. Gjatë një interviste televizive, Seranaj u shpreh se pasgoditjet për një tërmet me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter janë normal
24 ore lajme

Apeli i inxhinierit për qytetarët: Kthehuni normalitetit e mos flini në makina, pasgoditjet e tërmetit çlirim energjie

Inxhinieri Agim Seranaj iu bëri thirrje të gjithë qytetarëve të mos flenë më nëpër makina nga frika e tërmeteve. Gjatë një interviste televizive, Seranaj u shpreh se pasgoditjet për një tërmet me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter janë normale, pasi pllakat tektonike duhet të stabilizojnë veten. Sipas tij, edh në Durrës, ku paniku është më ...

Tërmeti 6.4 ballë, profesori maqedonas: Do ketë pas-lëkundje të vogla, por nuk ka vend për panik

Tërmeti 6.4 ballë Righter ka tronditur Durrësin dhe vendin tonë. Ekspertë të njohur të sizmologjisë të ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” u shprehën se situata më e rëndë ka kaluar. Profesori nga Maqedonia e Veriut Mihail Garevsk
24 ore lajme

Tërmeti 6.4 ballë, profesori maqedonas: Do ketë pas-lëkundje të vogla, por nuk ka vend për panik

Tërmeti 6.4 ballë Righter ka tronditur Durrësin dhe vendin tonë. Ekspertë të njohur të sizmologjisë të ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” u shprehën se situata më e rëndë ka kaluar. Profesori nga Maqedonia e Veriut Mihail Garevski, që mban gradën Doktor i Shkencave në Universitetin e Bristolit në Angli për Sizmikën dhe Tërmetet ...

Kemi votuar Edin dhe jo Elvisin e as Samirin

Sot kryeministri, Edi Rama është shfaqur në krah të Elvis Naçit, një yll në ngritje i teokracisë islame, dhe disa aktivistëve të tjerë, të cilët po i njohim së fundmi me rastin e tërmetit.Dje dhe pardje, media gumëzhinte për ndihmat që pask
24 ore lajme

Kemi votuar Edin dhe jo Elvisin e as Samirin

Sot kryeministri, Edi Rama është shfaqur në krah të Elvis Naçit, një yll në ngritje i teokracisë islame, dhe disa aktivistëve të tjerë, të cilët po i njohim së fundmi me rastin e tërmetit.Dje dhe pardje, media gumëzhinte për ndihmat që paska falur tregtari i lavatriçeve Samir Mane, aksionistët e salsiçeve të EHV Gmbh, etj.Në ...

Homazhe për viktimat e familjes Lala, i jepet lamtumira e fundit 8 pjesëtarëve

Sot u është dhënë lamtumira e fundit familjes Lala të cilët u shuan nga jeta, pas tërmetit të rënë më 26 nëntor. Mes dhimbjes së madhe dhe lotëve, familjarë, të afërm, miq e shok të shumtë i kanë përcjellë viktimat për në varreza. Cere
24 ore lajme

Homazhe për viktimat e familjes Lala, i jepet lamtumira e fundit 8 pjesëtarëve

Sot u është dhënë lamtumira e fundit familjes Lala të cilët u shuan nga jeta, pas tërmetit të rënë më 26 nëntor. Mes dhimbjes së madhe dhe lotëve, familjarë, të afërm, miq e shok të shumtë i kanë përcjellë viktimat për në varreza. Ceremonia mortore e 8 anëtareve,po zhvillohet në Pallatin i Kulturës në Durrës, ...

Vrasja e gazetares në Maltë, Kryeministri i vendit paralajmëron largimin

Ngjarjet e fundit që kanë ndodhur në Maltë, ku një gazetare është vrarë ka shkaktuar një krizë të vërtetë politike në vend. Mësohet se Kryeministri i Maltës, Joseph Muscat, i ka thënë bashkëpunëtorëve të tij se është duke planifikuar t
24 ore lajme

Vrasja e gazetares në Maltë, Kryeministri i vendit paralajmëron largimin

Ngjarjet e fundit që kanë ndodhur në Maltë, ku një gazetare është vrarë ka shkaktuar një krizë të vërtetë politike në vend. Mësohet se Kryeministri i Maltës, Joseph Muscat, i ka thënë bashkëpunëtorëve të tij se është duke planifikuar të dorëhiqet. Ky vendim i kryeministrit vjen pas arrestimit dhe marrjes në pyetje të një prej ...

Rama-Bashës: Të ulemi për shqiptarët, t’u japim mesazhin e qetësisë dhe sigurisë se askush nuk do të jetë vetëm në këtë luftë për mbijetesë

“U bëj apel forcave opozitare të ulemi pa humbur kohë në tryezë për të dëgjuar idetë dhe propozimet e tyre konkrete. Në këto rrethana të jashtëzakonshme duhet mbiprodhim energjish pozitive për fatkeqët që kanë humbur gjithçka e mbarë popu
24 ore lajme

Rama-Bashës: Të ulemi për shqiptarët, t’u japim mesazhin e qetësisë dhe sigurisë se askush nuk do të jetë vetëm në këtë luftë për mbijetesë

“U bëj apel forcave opozitare të ulemi pa humbur kohë në tryezë për të dëgjuar idetë dhe propozimet e tyre konkrete. Në këto rrethana të jashtëzakonshme duhet mbiprodhim energjish pozitive për fatkeqët që kanë humbur gjithçka e mbarë popullin që meriton përkujdesje psikologjike”, deklaroi sot Kryeministri Edi Rama. Duke iu drejtuar kreut të PD-së, Lulzim ...

“Ndihmë urgjente për 1450 banorë në Durrës dhe 700 në Thumanë”

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “mbrëmë kemi pasur në dispozicion infrastrukturë ndihme të shpejtë ose sistemim të shpejtë për 1450 banorë në zonën e qytetin e Durrësit dhe për 700 banorë në zonën e Thumanë pa llogaritur të gjithë
24 ore lajme

“Ndihmë urgjente për 1450 banorë në Durrës dhe 700 në Thumanë”

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “mbrëmë kemi pasur në dispozicion infrastrukturë ndihme të shpejtë ose sistemim të shpejtë për 1450 banorë në zonën e qytetin e Durrësit dhe për 700 banorë në zonën e Thumanë pa llogaritur të gjithë pjesën tjetër të strukturave akomoduese në Tiranë”. Në fjalën e tij në mbledhjen e qeverisë ...

Get more results via ClueGoal